AliExpress

AliExpress gjurmo

AliExpress është një dyqan me pakicë në internet me bazë në Kinë në pronësi të Grupit Alibaba

sfond

Ndiqni parcelat AliExpress

AliExpress

AliExpress është një dyqan me pakicë në internet me seli në Kinë në pronësi të Grupit Alibaba. Nisur në 2010, përbëhet nga kompani të vogla në Kinë dhe vende të tjera, të tilla si Singapori, që ofrojnë produkte për blerësit ndërkombëtarë në internet. Siteshtë faqja më e popullarizuar e tregtisë elektronike në Rusi, dhe AliExpress gjithashtu renditet në dhjetëshen e parë dhe më të popullarizuara në Brazil. AliExpress e bën të lehtë për bizneset e vogla për t'u shitur klientëve në të gjithë botën.


AliExpress filloi si një portal për blerjen dhe shitjen midis bizneseve. Tani është zgjeruar për të përfshirë blerjen dhe shitjen e shërbimeve nga kompanitë te konsumatorët dhe nga konsumatorët te konsumatorët. AliExpress aktualisht është në dispozicion në arabisht, anglisht, spanjisht, holandisht, frëngjisht, italisht, gjermanisht, polakë, portugez, bahasë dhe rusisht. Versioni në anglisht i shërbimit u ofrohet automatikisht klientëve jashtë Kinës për këto gjuhë.

Ndiqni Rendin AliExpress

4TRACKING do t'ju ndihmojë të gjurmoni paketat tuaja AliExpress. të gjithë ju duhet të bëni është të vendosni numrin e ndjekjes që merrni nga AliExpress në fushën e mësipërme, dhe të klikoni në butonin e ndjekjes dhe të prisni disa sekonda për të marrë të gjitha informacionet, duke përfshirë vendndodhjet dhe datat.

Numrat Ndjekës të AliExpress

Shitësit në mallrat e AliExpress dërgojnë në shumë kompani, Më të përdorurat nga shitësit e AliExpress janë China Post, Yanwen, SF Express, Flyt Expres, 4PX, YunExpress, Singapore Post ... etj. Prandaj, numrat e gjurmimit do të ndryshojnë. Këto janë disa forma të përcjelljes së numrave për parcelat AliExpress:

(# = Shkronja / * = numri /! = Numri ose shkronja)

 • ## *** *** *** MY
 • ## *** *** *** CN
 • ## *** *** *** SG
 • LP *** *** *** *** **
 • ## *** *** *** YP
 • FTLVU *** *** **
 • F *** *** *** ** !!!!
 • YT *** *** *** *** *** *

Ku mund ta gjej numrin e gjurmimit AliExpress?

Kur blini një produkt nga AliExpress, Shitësi zakonisht do të dërgojë pakon brenda 1-4 ditësh, atëherë do të merrni një email nga Aliexpress se shitësi ka dërguar paketën për ju, ju do të gjeni numrin e ndjekjes të përfshirë në emailin që keni marrë . Megjithatë nëse nuk mund ta gjeni numrin e ndjekjes, ju lutemi identifikohuni në llogarinë tuaj AliExpress dhe kontrolloni faqen e porosive tuaja do të gjeni numrin e ndjekjes atje. nëse asgjë nga këto nuk kontakton shitësin për t'ju dhënë numrin e gjurmimit.

Rezultatet e gjurmimit po tregojnë "Nuk u gjet", çfarë duhet të bëj?

Nëse shitësi sapo ka dërguar pakon dhe rezultati i gjurmimit ka treguar "Nuk u gjet", ju lutemi kontrolloni përsëri numrin e gjurmimit, ju lutemi prisni deri në 3 ditë që transportuesi të azhurnojë rezultatet e ndjekjes, ju lutem vini re se rezultatet e ndjekjes zakonisht marrin 1-3 ditë për të treguar rezultatet e para, Pra, ju lutemi prisni, nëse rezultatet e ndjekjes ende tregojnë "nuk u gjet" pas kësaj periudhe, ju lutemi prisni për më shumë ditë, nëse shfaqet i njëjti problem, duhet të kontaktoni shitësin për sqarim.

Sa kohë duhet për të dorëzuar Transportin Standard AliExpress?

Transporti Standard AliExpress është një metodë e përballueshme transporti. Zakonisht është një nga metodat më të lira të transportit në AliExpress, Në disa raste mund të jetë një opsion transporti falas në AliExpress, Zakonisht duhen 15-60 ditë për të arritur në varësi të vendndodhjes së vendit të destinacionit.

Sa kohë duhet për të dorëzuar Transportin AliExpress Premium?

Zakonisht duhen 15-60 ditë për të arritur në varësi të vendndodhjes së vendit të destinacionit.

Transporti AliExpress Premium që zakonisht kërkon 7 deri në 15 ditë për të dorëzuar paketën.

Sa kohë duhet për të dorëzuar Koha e Transportit ePacket?

Metoda e transportit ePacket është më e shpejtë se AliExpress Standard Shipping, kjo është lista e transportit për disa vende:

 • Kina për në Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Spanjë, Hollandë, Kanada, SHBA, Australi zgjat: 5-7 ditë
 • Kina në Tajvan, Hong Kong, Japoni, Kore, Singapor zgjat: 2-4 ditë
 • Kina në Indonezi, Filipine, Pakistan, Tajlandë, Vietnam, Malajzi, Sri Lanka zgjat: 3-7 ditë
 • Kina në Indi, Brazil, Rusi, Ukrainë, Bjellorusi zgjat: 7-10 ditë
 • Kina për në Izrael, Emiratet e Bashkuara Arabe, Meksikë, Argjentinë zgjat: 7-15 ditë
 • Kina në Arabinë Saudite, Kazakistan, Uzbekistan, Oman merr: 7-20 ditë
 • Kina në Afrikën e Jugut zgjat: 10-15 ditë
 • Kina në Zelandën e Re zgjat: 6-8 ditë