China Post

China Post Следење

China Post е државно претпријатие кое работи со официјалната поштенска услуга на Кина, основано во 1949 година

позадина

Следете ги пратките на China Post

China Post

China Post е државно претпријатие што работи со официјалната поштенска услуга на Кина, основана е во 1949 година и со седиште во улицата Џинронг бр. A3, округот Ксиченг, Пекинг, Кина. Оваа голема компанија има повеќе од 927.171 вработен и повеќе од 373.600 поштенски канцеларии и филијали. Поради развојот на секторот за е-трговија и поради тоа што Кина се смета за фабрика на светот, повеќето продавници за е-трговија користат China Post за испраќање пакети во светот поради неговата ниска цена. Исто така, China Post е достапен на многу меѓународни поштенски услуги, вклучително и мали пакети и пакети како додаток на EMS услугите.

Како да ги следам пратките на China Post?

4tracking.net ви заштедува многу време од пребарувањето на веб-страниците за следење China Post, кои се тешки. Ова е причината зошто 4tracking.net постои за да бидете сигурни дека овој процес е лесен за вас. За да ги следите вашите пратки во China Post, потребна ви е само една работа е бројот за следење, ставете го вашиот број за следење на полето погоре и кликнете на копчето за следење, а потоа ќе бидете пренасочени на страницата со резултати за следење каде што ќе најдете детални информации за вашата пратка вклучувајќи локации и датуми.

Кои услуги ги обезбедува China Post?

China Post нуди различни поштенски услуги во зависност од видот на пратката што ја бара клиентот, обезбедува брзи методи за испорака и економични методи за испорака итн...

Меѓународните услуги за China Post вклучуваат мала парцела , голем пакет и EMS . Малата парцела и големиот пакет на China Post може да се следат доколку се регистрирани. Според методите на транспорт, може да се подели во три категории:

 • Парцела и површинска парцела (SAL)
 • Воздушна пошта/парцела China Post: е најчесто користената која е евтина и удобна
 • China Post EMS: е побрз од стандардната пошта China Post, но поскап.

Услуга за мали пакети на China Post

China Post Air Mail for Small пакети испраќаат предмети со мала тежина од Кина до каде било низ светот. Оваа услуга се смета за поевтина во споредба со многу други компании и може да се испорачаат пакети кои ги почитуваат следните услови:

 1. Да биде помал од 2 кг
 2. Да биде помалку од 90 см во должина, ширина и длабочина заедно. Најголемите димензии не треба да надминуваат 60 см.

Оваа услуга е широко користена поради проширувањето на е-трговијата низ целиот свет, која ја обезбедуваат сајтови како Amazon, eBay и AliExpress .

China Post обичен мал пакет плус

Оваа пошта не е регистрирана и се карактеризира како ниска цена, но не може да се следи и не може да се добие компензација доколку се изгуби.

Кина објавува регистрирана парцела

Овој тип е поскап, но обезбедува услуга за следење и многу се користи во областа на е-трговијата за транспорт на облека, додатоци и електронски производи ...

Кина пост EMS (услуга за експресна пошта)

China post EMS е услуга за испорака на карго обезбедена од кинеската пошта корпорација, логистика и други поштенски компании во светот. Оваа услуга е најбрза меѓу поштенските услуги во Кина, која доставува документи, материјали, итни писма и секакви стоки до и од други земји со голема брзина и голема доверливост.

Како изгледа бројот за следење на мали пакети China Post?

Бројот за следење на мали пакети на China Post се состои од 13 знаци, тој започнува со буквата „R“ проследена со друга буква, проследено со 9 цифри, проследено со 2 букви код на земјата на Кина „CN“ на пр. RL123456789CN, RR024518965CN

Како изгледа бројот за следење на China Post „Small Packet Plus“?

Бројот за следење на мали пакети на China Post се состои од 9 броеви, на пр. 123456789, 212548750 или 13 знаци, тој започнува со буквата „U“ проследено со друга буква, проследено со 9 цифри, проследено со 2 букви кодот на земјата на Кина „CN“ на пр. UA562457809CN, UR024318961CN

Колку време е потребно за да се испорачаат пакетите на „China Post“?

Малиот пакет на China Post трае 5-10 дена за да стигне до азиските земји и 7-15 дена до Америка и Европа и 7-30 дена до други земји.

Како можам да добијам компензација за изгубени или оштетени пратки во China Post?

Можете да добиете компензација за изгубени или оштетени пратки на China Post со контактирање со продавачот или испраќачот на вашите пратки и да побарате од него компензација за да може да контактира со China Post за вас, ве молиме не контактирајте со China Post ако сте примачот бидејќи China Post слуша повеќе на нивните клиенти (продавач или испраќач).

Ако тие ве обештетат, тие ќе го сторат тоа под овие услови:

 • Поштата мора да биде регистрирана.
 • Може да се добие компензација за препорачана пошта каде што Кинеската пошта ќе ја процени вредноста на стоката и ќе ви надомести, но не можете да ја вратите таксата за регистрација.
 • за нерегистрираната пошта, не можете да добиете никаков надомест

Кинески меѓународни поштенски пакети

China post ја обезбедува оваа услуга за пратки кои тежат повеќе од два килограми и помалку од 20, 30 или 40 килограми. Тој е релативно бавен во споредба со другите курирски услуги, но е многу поевтин и може да се следи доколку се регистрира.

Следете ја нерегистрираната парцела China Post

Нерегистрираните парцели може да се следат само додека преминуваат на кинеска територија. А по неговото излегување од Кина, не може да се следи како економска испорака, па не се евидентира при минување на премините. Бројот за следење во овој случај има 13 знаци, тој започнува со буквата U. проследена со и друг знак проследен со 9 цифри проследени со „CN“, исклучок од ова правило се пакетите испратени во Казахстан. Таму може да се следат нерегистрирани парцели.

Како изгледаат броевите за следење на објави во Кина?

Броевите за следење на China Post имаат многу различни форми, но генерално ова се најистакнатите форми што ќе ги добиете ако имате број за следење за China Post или една од неговите услуги, сите може да се сумираат на следниов начин:

(# = Буква / * = број /! = Број или буква)

 • A# *** *** *** CN
 • B# *** *** *** CN
 • C# *** *** *** CN
 • E# *** *** *** CN
 • F# *** *** *** CN
 • L# *** *** *** CN
 • P# *** *** *** CN
 • R# *** *** *** CN
 • S# *** *** *** CN
 • U# *** *** *** CN
 • V# *** *** *** CN
 • 68 *** *** * *** *** *** *

Проценето време на пристигнување на парцелата испорачана од „China Post Airmail“

Времето на испорака обично се одлучува според времето на процесот на поштата и состојбата на царинење.

Забелешка : Следниве времиња се само за референца, тие може да се зголемат или намалат во зависност од условите во кои поминува вашата пратка

Земја на дестинацијаПросечно Денови на пристигнувањеМаксимални денови на пристигнувањеМинимални денови на пристигнување
Албанија12 дена19 дена8 дена
Аргентина28 дена48 дена19 дена
Ерменија58 дена90 дена22 дена
Азербејџан13 дена18 дена7 дена
Бахреин25 дена33 дена19 дена
Бангладеш15 дена27 дена8 дена
Белорусија15 дена26 дена10 дена
Белгија11 дена44 дена5 дена
Боливија46 дена49 дена40 дена
Босна и Херцеговина47 дена91 ден12 дена
Боцвана33 дена47 дена18 дена
Бразил24 дена51 ден7 дена
Бугарија37 дена90 дена6 дена
Камбоџа14 дена16 дена10 дена
Канада30 дена60 дена10 дена
Чиле26 дена56 дена12 дена
Колумбија23 дена36 дена11 дена
Костарика24 дена54 дена15 дена
Хрватска9 дена10 дена7 дена
Кипар27 дена59 дена12 дена
Чешка република16 дена68 дена7 дена
Демократска Република Конго11 дена11 дена11 дена
Данска10 дена19 дена4 дена
Еквадор28 дена32 дена23 дена
Египет25 дена26 дена23 дена
Ел Салвадор45 дена63 дена29 дена
Естонија24 дена31 ден17 дена
Фарски Острови10 дена10 дена9 дена
Фиџи43 дена56 дена31 ден
Финска11 дена36 дена6 дена
Франција17 дена44 дена7 дена
Француска Гвајана34 дена34 дена34 дена
Грузија25 дена62 дена14 дена
Германија17 дена21 ден12 дена
Гана30 дена56 дена8 дена
Грција35 дена55 дена16 дена
Унгарија18 дена24 дена8 дена
Исланд14 дена23 дена10 дена
Индија21 ден51 ден11 дена
Индонезија15 дена22 дена12 дена
Иран18 дена21 ден15 дена
Ирска19 дена26 дена11 дена
Израел24 дена52 дена13 дена
Италија17 дена28 дена11 дена
Јамајка20 дена27 дена14 дена
Јапонија8 дена14 дена4 дена
Јордан18 дена33 дена7 дена
Казахстан39 дена55 дена25 дена
Кувајт21 ден27 дена13 дена
Латвија20 дена28 дена9 дена
Либан27 дена42 дена18 дена
Литванија23 дена43 дена12 дена
Луксембург14 дена24 дена10 дена
Македонија20 дена28 дена13 дена
Малезија18 дена30 дена12 дена
Малдиви15 дена15 дена14 дена
Малта15 дена25 дена8 дена
Маурициус13 дена16 дена9 дена
Мексико20 дена39 дена12 дена
Молдавија16 дена25 дена6 дена
Монголија6 дена6 дена6 дена
Црна Гора11 дена13 дена8 дена
Мароко22 дена36 дена15 дена
Мјанмар10 дена10 дена10 дена
Непал13 дена13 дена13 дена
Нов Зеланд12 дена15 дена9 дена
Никарагва31 ден31 ден31 ден
Нигерија15 дена36 дена7 дена
Норвешка13 дена30 дена7 дена
Оман20 дена26 дена14 дена
Пакистан25 дена45 дена12 дена
Панама31 ден42 дена19 дена
Парагвај60 дена72 дена47 дена
Перу51 ден68 дена9 дена
Филипини14 дена20 дена9 дена
Полска10 дена16 дена6 дена
Португалија20 дена31 ден10 дена
Катар20 дена20 дена20 дена
Романија18 дена63 дена10 дена
Русија21 ден39 дена7 дена
Саудиска Арабија27 дена51 ден17 дена
Србија13 дена21 ден10 дена
Сингапур9 дена14 дена5 дена
Словачка10 дена14 дена8 дена
Словенија19 дена35 дена6 дена
Јужна Африка55 дена88 дена39 дена
Јужна Кореа12 дена21 ден8 дена
Шпанија18 дена36 дена9 дена
Шри Ланка16 дена24 дена7 дена
Шведска12 дена21 ден7 дена
Швајцарија10 дена12 дена8 дена
Танзанија13 дена13 дена12 дена
Тајланд8 дена14 дена5 дена
Турција држава18 дена33 дена11 дена
Обединети Арапски Емирати16 дена29 дена11 дена
Уганда14 дена14 дена14 дена
Обединето Кралство12 дена40 дена6 дена
Украина16 дена31 ден8 дена
Уругвај20 дена35 дена13 дена
Соединети Држави16 дена62 дена8 дена
Узбекистан29 дена38 дена23 дена
Венецуела20 дена23 дена16 дена
Виетнам17 дена22 дена10 дена
Замбија6 дена6 дена6 дена
Зимбабве16 дена32 дена10 дена

Извор на податоци од оваа табела: track-chinapost.com


Примери на статуси кои ги поминува следењето на пратката на China Post

статуси
85045857, DE,85045857, DE, PICKED UP BY CONSIGNEE,已妥投
ANAHEIM CA DISTRIBUTION CENTER ,Arrived at USPS Regional Origin Facility ANAHEIM CA DISTRIBUTION CENTER,邮件在境内转运中
ANAHEIM CA DISTRIBUTION CENTER,Accepted at USPS Regional Facility ANAHEIM CA DISTRIBUTION CENTER,邮件在境内转运中
ARROYO GRANDE CA 93420,出门投递
ARROYO GRANDE CA 93420,已妥投
AURORA,IL 60505,AURORA,IL 60505,USPS in possession of item, USPS is now in possession of your item as of 11:17 am on October 26, 2022 in AURORA, IL 60505.,邮件在境内转运中
BOSTON MA 02116,出门投递
BOSTON MA 02116,已妥投
BR,已放行
BR,航班抵达【DE】
BR,邮件在境内转运中
BUCYRUS OH 44820,出门投递
BY,邮件在境内转运中
Bochum, Germany,Bochum, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin,邮件在境内转运中
Broadwater,邮件进口清关完成【Berlin】
CAPETOWN C,到达寄达地处理中心
CASA CCI,【Berlin】已送交承运商
CASA CCI,到达寄达地
CASA CCI,到达寄达地处理中心
CASA CCI,境外进口海关留存待验
CASA CCI,送交境外进口海关
CL,航班抵达【DE】
CURITIBA / PR,航班抵达【 CURITIBA / PR】
CURITIBA / PR,邮件进口清关完成【CURITIBA / PR】
CURITIBA, PR,到达BRAZIL CURITIBA, PR
CURITIBA, PR,邮件进口清关完成【CURITIBA, PR】
CURITIBA,邮件到达海关【Berlin】,等待清关
DENVER CO NETWORK DISTRIBUTION CENTER ,Arrived at USPS Regional Destination Facility DENVER CO NETWORK DISTRIBUTION CENTER,邮件在境内转运中
Destination country,邮件在境内转运中
Frankfurt am Main, DE,Frankfurt am Main, DE, PACKAGE RECEIVED AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER,邮件在境内转运中
Frankfurt am Main, DE,Frankfurt am Main, DE, PROCESSED,邮件在境内转运中
Frankfurt am Main, DE,Frankfurt am Main, DE, PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN,邮件在境内转运中
Frankfurt am Main, DE,到达ITALY Frankfurt am Main, DE Frankfurt am Main, DE
GREENWOOD IN 46143,Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item GREENWOOD IN 46143,邮件在境内转运中
GREENWOOD,Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item GREENWOOD IN 46143,邮件在境内转运中
GREENWOOD,IN 46143,GREENWOOD,IN 46143,Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item, Your item departed a shipping partner facility at 8:38 pm on October 23, 2022 in GREENWOOD, IN 46143. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.,邮件在境内转运中
HK AMC,到达寄达地
HK GPO,离开出口处理中心(尚未抵达中国邮政)
HOCHIMINH EM,到达境外出口互换局
HOMER GLEN,IL 60491,HOMER GLEN,IL 60491,Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item, Your item arrived at a shipping partner facility at 9:41 am on October 25, 2022 in HOMER GLEN, IL 60491. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.,邮件在境内转运中
HOMER GLEN,IL 60491,HOMER GLEN,IL 60491,Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item, Your item departed a shipping partner facility at 10:02 pm on October 25, 2022 in HOMER GLEN, IL 60491. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.,邮件在境内转运中
HONGKONG,已离港
H?gersten,到达SWEDEN H?gersten
H?gersten,已妥投
H?gersten,离开SWEDEN H?gersten
IL,海关查扣
IL,邮件在境内转运中
Japan,出门投递
Japan,到达Japan
Japan,到达意大利Japan
Japan,已妥投
Japan,投递失败
Japan,离开Japan
Japan,航班已从始发地起飞Japan
Japan,航班抵达【Berlin】
Japan,邮件到达海关【Berlin】,等待清关
Japan,邮件进口清关完成【Berlin】
KIEV PI-2,【KIEV PI-2】已送交承运商
KIEV PI-2,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
KIEV PI-3,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
LOS ANGELES,CA 90040,LOS ANGELES,CA 90040,Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item, Your item arrived at a shipping partner facility at 9:40 pm on October 20, 2022 in LOS ANGELES, CA 90040. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.,邮件在境内转运中
LOS ANGELES,CA 90040,LOS ANGELES,CA 90040,Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item, Your item departed a shipping partner facility at 10:33 am on October 21, 2022 in LOS ANGELES, CA 90040. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date.,邮件在境内转运中
Lahr, Germany,Lahr, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center,邮件在境内转运中
London,邮件已被海关放行
Los Angeles USA,航班抵达【Berlin】
Los Angeles USA,邮件已被海关放行
Los Angeles USA,邮件进口清关完成【Berlin】
MONROE TOWNSHIP,Arrived Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item MONROE TOWNSHIP NJ 08831,邮件在境内转运中
MONROE TOWNSHIP,Departed Shipping Partner Facility, USPS Awaiting Item MONROE TOWNSHIP NJ 08831,邮件在境内转运中
NETHERLANDS,NETHERLANDS, DHL ECOMMERCE CURRENTLY AWAITING SHIPMENT AND TRACKING WILL BE UPDATED WHEN RECEIVED,邮件在境内转运中
NETHERLANDS,NETHERLANDS, EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE OR AWAITING PROCESSING,邮件在境内转运中
New York Airport,邮件已被海关放行
OFICINA INTERNACIONAL,航班抵达【Berlin】
P*LAOISE SDS,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
Ponte nelle Alpi,航班抵达【Berlin】
Ponte nelle Alpi,邮件进口清关完成【Berlin】
RU,邮件在境内转运中
Reference Number:33QAW612241801000931500,离开中国 Reference Number:33QAW612241801000931500 Reference Number:33QAW612241801000931500
SANTA ISABEL,已妥投
ShaTian,DongGuan,到达ITALY ShaTian,DongGuan
ShaTian,DongGuan,到达UNITED KINGDOM ShaTian,DongGuan
ShaTian,DongGuan,到达UNITED KINGDOM ShaTian,DongGuan ShaTian,DongGuan
ShaTian,DongGuan,离开ITALY ShaTian,DongGuan
ShaTian,DongGuan,离开UNITED KINGDOM ShaTian,DongGuan
ShaTian,DongGuan,离开UNITED KINGDOM ShaTian,DongGuan ShaTian,DongGuan
Spain,Spain, The recipient was not present. The recipient has been notified.,邮件已到达,等待客户取件
Spain,Spain, The shipment has arrived in the destination country.destination area,邮件已到达,等待客户取件
Spain,Spain, The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot,邮件已到达,等待客户取件
Spain,Spain, The shipment is ready for collection from a Paketshop.,邮件已到达,等待客户取件
US,Your package is in transit,邮件在境内转运中
US,出门投递
US,已妥投
US,航班抵达【DE】
US,邮件进口清关完成【DE】
WICKLIFFE,OH 44092,WICKLIFFE,OH 44092,Accepted at USPS Facility,邮件在境内转运中
elche,出门投递
wuhan,邮件在境内转运中
Östringen, DE,Östringen, DE, ARRIVED AT PICKUP POINT,已妥投
Östringen, DE,Östringen, DE, ARRIVED AT PICKUP POINT,邮件在境内转运中
Östringen, DE,Östringen, DE, NO ONE HOME, CARD LEFT,已妥投
Östringen, DE,Östringen, DE, NO ONE HOME, CARD LEFT,邮件在境内转运中
【Berlin】,邮局派送,到达 【Berlin】,邮局派送
【DE】安排投递
【DE】已妥投
【DE】已收件
【São Paulo】,邮局派送,到达 【São Paulo】,邮局派送
【福州国际邮件处理中心】,Arrival at German mail processing center,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrival at German mail processing center
【福州国际邮件处理中心】,Arrival at UK mail processing center,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrival at UK mail processing center
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at Mexico mail processing center,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at Mexico mail processing center
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at the Czech mail processing center,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at the Czech mail processing center
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at the U.S. mail processing center,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at the U.S. mail processing center
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at American Airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at American Airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at Brazilian Airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at Brazilian Airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at Croatian Airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at Croatian Airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at Czech Airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at Czech Airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at Japan Airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at Japan Airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at Mexico Airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at Mexico Airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrive at UK airport,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrive at UK airport
【福州国际邮件处理中心】,Arrived at airline,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrived at airline
【福州国际邮件处理中心】,Arrived to post office,到达 【福州国际邮件交换站】,Arrived to post office
【福州国际邮件处理中心】,Customs clearance completed,出库
【福州国际邮件处理中心】,The import customs keep it for inspection,到达 【福州国际邮件交换站】,The import customs keep it for inspection
【福州国际邮件处理中心】,customs clearance is in progress,到达 【福州国际邮件交换站】,customs clearance is in progress
【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件处理中心】,Departed from post office,离开 【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】,Departed from post office
上海,应纳税邮件,税单已出
上海,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:021-64194768
上海,离开中国 上海
上海商业快件处理中心,到达 上海商业快件处理中心
上海处理中心,离开中国 上海处理中心
上海市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍,电话:15800549019
上海市,出口海关/放行
上海市,出口海关/留存待验
上海市,已签收,他人代收:一会放家门口,正在小区上楼,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
上海市,已签收,其他:其他,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
上海市,已签收,本人签收 :15800549019,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
上海转运中心,到达 上海转运中心
上海转运中心,离开 上海转运中心
东京,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
东京,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
东莞市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:dg3
东莞市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:dg4
东莞市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:dg5
东莞市,投递邮件接收-转件封发
东莞市,邮件投递到:门卫室自提点,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
中国,【福州国际邮件处理中心】安排投递
中国,【福州国际邮件处理中心】已出口直封
中国,【福州国际邮件处理中心】已妥投
中国,【福州国际邮件处理中心】已收件
中国,【福州国际邮件处理中心】已收寄
中国,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍
中国,【福州国际邮件处理中心】已送交承运商
中国,【福州国际邮件处理中心】退回
中国,【福州国际邮件处理中心】退回,备注:宋建萍
中国,离开航站,航空公司启运 中国
中山市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍1
中山市,【福州国际邮件处理中心】转退营业(转)
中转站转运中
中部,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
中部,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
乌鲁木齐市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍·米吉提,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
从广航中心到广州国际(临时分流处理)
从杭州萧山到杭州中心(临时分流处理)
从郑州东院到郑州航站(临时分流处理)
以色列,到达以色列 以色列
伊列茨克,俄罗斯,到达口岸
伊列茨克,俄罗斯,离开口岸
伊斯坦布尔,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
佛山市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍(机北)
保加利亚,到达保加利亚 保加利亚
兰利,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
兰州市,已签收,他人代收:卢选科,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
出门投递
利雅得,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
到达 到达南昌快件监管中心
到达 到达航站
到达CHINA
到达HONGKONG
到达IL
到达ITALY
到达JAPAN
到达【福州国际邮件处理中心】二级处理中心
到达境外出口互换局
到达境外经转局
到达境外自提点
到达寄达地
到达寄达地处理中心
到达意大利 意大利
北京市,出口互换局留存
北京市,出口海关/放行
北京市,出库
北京市,出门投递
北京市,到达境外出口互换局
北京市,到达境外经转局
北京市,到达境外自提点
北京市,到达寄达地
北京市,到达寄达地处理中心
北京市,发送到境外海关部门
北京市,境外出口取消
北京市,境外投递点留存
北京市,境外海关清关查验
北京市,境外进口互换局留存
北京市,境外进口取消
北京市,境外进口海关放行
北京市,境外进口海关留存待验
北京市,已交承运商运输
北京市,已妥投
北京市,已完成寄达地清关
北京市,已放行
北京市,已离港
北京市,已签收,他人代收:家里,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
北京市,已退运
北京市,应地方防疫要求,邮件消毒、静置
北京市,待征税
北京市,待收件人向海关提交申报材料
北京市,待申报
北京市,正在报关
北京市,海关扣留
北京市,海关放行
北京市,海关通关中
北京市,离开境外经转局
北京市,等待客户取件
北京市,等待清关
北京市,等待用户缴税
北京市,航班到达
北京市,航班起飞
北京市,进口互换局留存
北京市,进口海关放行
北京市,退回
北京市,退回妥投
北京市,退运
北京市,送交出口海关
北京市,送交境外进口海关
北京市,送交承运商
北京市,送交承运商取消
北京市,送交进口海关
北京市,邮件到达中国海关
北京市,邮件到达商业处理中心
北京市,邮件国际运输经转中
北京市,邮件在境内转运中
北京市,邮件已被海关放行
北京市,邮件已通关送往机场
北京市,邮件消毒、静置结束
北京市,邮件离开商业处理中心
北京市,邮件等待出口清关
北京市,需收件人提交货物报关材料
华沙,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
华沙,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
南京市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
南京市,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:025-85420171
南宁市,出口海关/放行
南宁市,应地方防疫要求,邮件消毒、静置
南宁市,邮件消毒、静置结束
南昌,到达南昌处理中心 南昌
南昌,到达南昌快件监管中心 南昌
南昌,到达航站 南昌
南昌,离开南昌快件监管中心 南昌
南昌,离开航站 南昌
南昌市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍08
南昌市,到达 南昌市 ,南昌处理中心
南昌市,到达南昌快件监管中心,到达 南昌市,到达南昌快件监管中心
南昌市,到达航站,到达 南昌市,到达航站
南昌市,离开南昌快件监管中心,离开 南昌市,离开南昌快件监管中心
南昌市,离开航站,航空公司启运,离开 南昌市,离开航站,航空公司启运
南通市,已签收,他人代收:菜鸟,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
南通市,邮件已取走。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
卢森堡,境外进口海关留存待验(发票丢失/不适用)
卢森堡,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
厦门市,出口海关/放行
厦门市,出口海关/留存待验
厦门市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
发送到境外海关部门
台北,离开出口处理中心(尚未抵达中国邮政)
合肥市,出口海关/放行
合肥市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
合肥市,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:0551-63638750
吉达,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
吉隆坡,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
呼和浩特市,出口海关/放行
呼和浩特市,出口海关/留存待验
哈尔滨市,出口海关/放行
哈尔滨市,出口海关/留存待验
哈尔滨市,已签收,收发室:天池路7号。,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
哈尔滨市,应地方防疫要求,邮件消毒、静置
哈尔滨市,投递邮件接收-转件封发
哈尔滨市,邮件消毒、静置结束
商丘市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍2
国际机场,到达CHINA 国际机场
国际机场,到达CHINA 国际机场 国际机场
国际机场,到达中国 国际机场
国际机场,离开CHINA 国际机场
国际机场,航班已从始发地起飞 CHINA 国际机场
土耳其,到达【福州国际邮件处理中心】
土耳其,到达【福州国际邮件处理中心】(经转)
土耳其,到达土耳其 土耳其
土耳其,到达寄达地处理中心【福州国际邮件处理中心】 美国
土耳其,已到达【福州国际邮件处理中心】投递局
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【华南27】
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---为提升邮件处理能力,处理中心场地升级改造,转运时限预计加时3-5天。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---受当地疫情防控措施影响,邮件时限有延迟,待防控措施解除后,我们会第一时间赶发,感谢您对防疫工作的理解和支持。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---受当地疫情防控措施影响,邮件时限有延迟,待防控措施解除后,我们会第一时间赶发,感谢您对防疫工作的理解和支持。---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。 ---受当地疫情防控措施影响,邮件时限有延迟,待防控措施解除后,我们会第一时间赶发,感谢您对防疫工作的理解和支持。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。 ---受当地疫情防控措施影响,邮件时限有延迟,待防控措施解除后,我们会第一时间赶发,感谢您对防疫工作的理解和支持。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】(经转)
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】(经转)---受当地疫情防控措施影响,邮件时限有延迟,待防控措施解除后,我们会第一时间赶发,感谢您对防疫工作的理解和支持。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【福州国际邮件交换站】(经转)---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】,下一站【长凯25】
土耳其,离开【福州国际邮件处理中心】处理中心
土耳其,邮件进口清关完成【福州国际邮件处理中心】
圣保罗,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
境外出口取消
境外投递点留存
境外海关清关查验
境外进口海关放行
境外进口海关留存待验
境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
墨西哥城AEREO,到达寄达地
墨西哥城AEREO,到达寄达地处理中心
墨西哥城AEREO,送交境外进口海关
多哈,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
多斯特克,哈萨克斯坦,到达口岸
多斯特克,哈萨克斯坦,离开口岸
大连市,出口海关/放行
大连市,出口海关/留存待验
大连市,(您的快递已派送至熊猫驿站,请凭取货码于熊猫驿站及时领取,如有疑问请联系 18525552771)
大阪,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
大阪,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
天津市,出口海关/放行
天津市,已签收,他人代收:门卫,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
天津市,应地方防疫要求,邮件消毒、静置
天津市,邮件消毒、静置结束
川崎,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
川崎,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
已到达【DE】投递局
已妥投
已完成寄达地清关
已送交承运商
巴西,到达巴西 巴西
巴西,境外进口取消(不符合海关/安全要求)
巴西,境外进口取消(收件人拒收)
巴西,境外进口取消(文件不足/不完整/不正确)
巴西,已试投/投递失败(/已通知客户)
巴西,已试投/投递失败(/计划下一个工作日尝试后续操作/配送)
巴西,已试投/投递失败(/邮件已退还发件人)
巴西,已试投/投递失败(/邮件已退还发件人(建议按国家邮政局规定的专业术语表述))
巴西,已试投/投递失败(地址不正确/难以辨认/不完整/邮件已退还发件人)
巴西,已试投/投递失败(地址不正确/难以辨认/不完整/邮件已退还发件人(建议按国家邮政局规定的专业术语表述))
布列斯特,白俄罗斯,到达口岸
布列斯特,白俄罗斯,离开口岸
布加勒斯特,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
布宜诺斯艾利斯,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
布拉格,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
布拉迪斯拉发,境外进口海关留存待验(等待补充文件)
布拉迪斯拉发,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
布达佩斯,境外进口海关留存待验(文件不足/不完整/不正确;等待其它文件(等待补充文件))
布达佩斯,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
布鲁塞尔,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
布鲁塞尔,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
广州,到达CN 广州
广州,离开CN 广州
广州市,出口海关/放行
广州市,出口海关/留存待验
广州市,已签收,收发室,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
广州市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
广州市,投递邮件接收-转件封发
库里提巴,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
库里提巴,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
延边朝鲜族自治州,出口海关/放行
延边朝鲜族自治州,出口海关/留存待验
延边朝鲜族自治州,已签收,他人代收:富齐超市,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
德国,到达德国 德国
意大利,到达意大利 意大利
拉各斯,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
捷克,境外进口取消(地址不正确/难以辨认/不完整)
摩尔多瓦,到达摩尔多瓦 摩尔多瓦
摩洛哥,境外进口取消(无人认领)
斯摩棱斯克,俄罗斯,到达口岸
斯洛文尼亚,到达斯洛文尼亚 斯洛文尼亚
新加坡,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
新德里,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
新疆阿拉山口,中国,到达口岸
新疆阿拉山口,中国,离开口岸
新西伯利亚,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
昆明市,投递邮件接收-转件封发
明斯克,境外进口海关留存待验(因不明原因被边境机构/安全部门扣留)
明斯克,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
曼谷,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
曼谷,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
杭州市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍1
杭州市,出口海关/放行
杭州市,已签收,他人代收:立业园邮局,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
杭州市,已签收,他人代收:门口,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
杭州市,邮件投递到:网商路272号邮局18089311070自提点,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
武汉吴家山,中国,离开口岸
武汉市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍1
武汉市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍7
武汉市,出口海关/放行
池州市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍-许强强
河内,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
泉州市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍1
法兰克福,到达境外经转局(第三国经转)
法兰克福,到达德国 法兰克福
法兰克福,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
法兰克福,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
法国,境外进口取消(不符合海关/安全要求)
法国,境外进口取消(收件人拒收)
洛杉矶,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
洛阳市,投递邮件接收-转件封发
海关,离开中国 海关
海关放行
深圳,到达CN 深圳
深圳,到达航站 深圳
深圳,离开CHINA 深圳
深圳,离开CN 深圳
深圳处理中心已收寄,到达深圳处理中心 深圳处理中心已收寄
深圳市,【福州国际邮件处理中心】转退营业(退)
深圳市,出口海关/放行
深圳市,出口海关/留存待验
深圳市,已签收,他人代收:前台,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,已签收,他人代收:同事,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,已签收,他人代收:投柜,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,已签收,其他:丰巢快递柜,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,已签收,本人签收 :LI,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,已签收,本人签收,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳市,离开中国 深圳市
深圳市,邮件投递到:宏发创新园收发室,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
深圳机场站点,离开CHINA 深圳机场站点
深圳机场站点,离开CHINA 深圳机场站点 深圳机场站点
深圳站点,离开CHINA 深圳站点
深圳站点,离开CHINA 深圳站点 深圳站点
温哥华,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
温州市,【横河营业部(重复)】已收寄,揽投员:宋建萍,电话:15800549019
温州市,出口海关/放行
温州市,离开【横河营业部(重复)】,下一站【福州国际邮件处理中心】
澳大利亚,到达澳大利亚 澳大利亚
烟台市,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:0535-6518079
特拉维夫,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
珠海市,出口海关/放行
福冈,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
福州市,客户交接,发往:宋建萍
离开 离开南昌快件监管中心
离开 离开航站,航空公司启运
离开CHINA
离开HONGKONG
离开【DE】处理中心
离开【多斯特克,哈萨克斯坦】处理中心
离开【布列斯特,白俄罗斯】处理中心
离开【新疆阿拉山口,中国】处理中心
离开【新疆霍尔果斯口岸,中国】处理中心
离开【福州国际邮件处理中心】处理中心
离开【重庆团结村中心站,中国】处理中心
离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
离开境外经转局
离开境外经转局(第三国经转)
离开深圳 深圳
科伦坡,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
米兰,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
索非亚 EMS,到达寄达地处理中心
索非亚,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
纽约,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
维尔纽斯,境外进口海关留存待验(文件不足/不完整/不正确;等待其它文件(等待补充文件))
罗斯,境外进口海关留存待验(文件不足/不完整/不正确;等待其它文件(等待补充文件))
罗斯,境外进口海关留存待验(等待补充文件)
罗斯,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
罗马尼亚,到达罗马尼亚 罗马尼亚
美国,到达转运国,邮件在境内运转【福州国际邮件处理中心】 美国
美国,离开寄达地,清关完成发往转运国 美国
美国,航班已到达,清关中,到达 美国,航班已到达,清关中
航班已从始发地起飞 CHINA
航班抵达
航空公司启运
航空公司接收
航空公司起运,Departed from airport,离开 航空公司起运,Departed from airport
芝加哥,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
苏州市,【福州国际邮件处理中心】转退营业(转)
苏州市,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:0512-67229660
苏黎世(转),【苏黎世(转)】已送交承运商
苏黎世(转),到达境外出口互换局
苏黎世(转),离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
苏黎世,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
苏黎世,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
莫斯科,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
萍乡市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
萨格勒布,境外进口海关留存待验(发票丢失/不适用)
葡萄牙,境外进口取消(不符合海关/安全要求)
葫芦岛市,【福州国际邮件处理中心】安排投递,投递员:宋建萍,电话:15800549019,揽投部电话:15800549019,投递局电话:15800549019---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。
西安市,已签收,其他:喔喔便利店,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
西安市,投递邮件接收-转件封发
赫尔辛基,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
赫尔辛基,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
达卡,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
达曼,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
迈阿密,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
迪拜,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
送交境外进口海关
邮件在境内转运中
邮件已揽收,到达 邮件已揽收
邮件进口清关完成
邮局派送,到达 邮局派送
郑州市,出口海关/放行
郑州市,出口海关/留存待验
郑州市,已交承运商运输---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。---受疫情管控措施升级影响,邮件需要防疫消杀,转运时限会有加时。
郑州市,已签收,本人签收 :宋建萍,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
郑州市,应地方防疫要求,邮件消毒、静置
郑州市,邮件消毒、静置结束
里加,境外进口海关留存待验(等待补充文件)
里加,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
里斯本,境外进口海关留存待验(发票丢失/不适用)
里斯本,境外进口海关留存待验(文件不足/不完整/不正确;等待其它文件(等待补充文件))
里斯本,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
重庆,中国,到达口岸
重庆,中国,离开口岸
重庆市,【福州国际邮件处理中心】已收寄,揽投员:宋建萍1
重庆市,出口海关/放行
重庆市,已签收,收发室,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
金华市,出口海关/放行
金华市,出口海关/留存待验
金华市,已签收,他人代收:国际部,投递员:宋建萍,电话:15800549019。风雨兼程送快递,只盼小主能满意。请点击"服务评价"反馈您的感受,助力EMS不断提升服务水平。
银川市,离开银川市 银川市
镇平,离开BRAZIL 镇平 镇平
长春市,出口海关/放行
长春市,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:81331961
长沙市,【湖南国际分公司E邮宝揽投部】已收寄,揽投员:宋建萍,电话:15800549019
长沙市,【湖南省国际公司直属E邮宝营业部】已收寄,揽投员:宋建萍,电话:15800549019
长沙市,出口海关/放行
长沙市,出口海关/留存待验
长沙市,离开【湖南国际分公司E邮宝揽投部】,下一站【福州国际邮件处理中心】
长沙市,离开【湖南省国际公司直属E邮宝营业部】,下一站【福州国际邮件处理中心】
阿拉木图,到达KZ 阿拉木图
阿拉木图,离开KZ 阿拉木图
阿拉木图,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
雅典,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
雅加达,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
霍尔果斯,到达CN 霍尔果斯
青岛市,待收件人向海关提交申报材料,【福州国际邮件处理中心】,电话:0532-83884849/0532-83884431
青岛市,投递邮件接收-转件封发
飞机进港
首尔,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
香港,到达CN 香港
香港,到达中国 香港
香港,离开CN 香港
香港,离开中国 香港
香港AMC,到达出口处理中心
香港AMC,到达寄达地
香港AMC,离开出口处理中心(尚未抵达中国邮政)
马其顿,到达马其顿 马其顿
马尔彭萨,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
马尔默,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
马德里,境外进口海关留存待验(等待提交给边境机构/安全部门)
马德里,离开境外出口互换局(尚未抵达中国邮政)
马拉舍维奇,波兰,到达口岸