China Post EMS (ePacket)

China Post EMS (ePacket) gjurmo

ePacket është një shërbim transporti Express i ofruar nga china Post

sfond

Ndiqni dërgesat dhe pakot e ePacket

China Post EMS (ePacket)

ePacket sht nj opsion transporti i ofruar nga ofruesit e logjistiks t palve t treta. Ai filloi si nj marrveshje midis Shrbimit Postar t SHBA (USPS) dhe Hong Kong Post, dhe tani sht zgjeruar n dhjetra vende. Ai lejon drgimin m t shpejt t produkteve ePacket q vijn nga Kina dhe Hong Kongu n nj numr vendesh.

Pse duhet t zgjedhim shrbimin ePacket?

Metoda e transportit ePacket sht nj nga metodat m t shpejta t transportit nga Kina n vendet e tjera.

 • mimi i lir . ePacket po ngarkon tarifa sipas peshave totale dhe sht falas pr t br post t regjistruar
 • Dorzimi i shpejt . EPacket Mail duhen 7-10 dit pr t prfunduar procesin e dorzimit
 • Lidhja midis faqeve t tregtis elektronike si eBay, AliExpress dhe faqeve t tjera t tregtis elektronike
 • Ndjekja e Paketave . ePacket ofron numra gjurmues pr njerzit q lejojn shitsit t gjurmojn porosin e tyre n koh reale.
 • Kthim falas pr do artikull t padorzuar. Nj prfitim tjetr pr klientt sht ndjenja e siguris nga dija q do artikull i padorzuar kthehet, pa ndonj shpenzim shtes.

Ndjekja e ePaketave

Ju mund t gjurmoni drgesat dhe paketat e ePacket lehtsisht me shrbimin 4TRACKING, gjithka q duhet t bni sht t vendosni numrin tuaj t prcjelljes pr drgesn ePacket n fushn e msiprme dhe t klikoni n butonin e ndjekjes dhe m pas t prisni rezultatet.

Shrbimi yn do t'ju ndihmoj t gjurmoni paketat USPS, Paketat EMS Post China.

Rajonet ku ofrohet shrbimi ePacket

Nj post ePacket m par ishte e disponueshme vetm n Shtetet e Bashkuara, tani ajo mbshtetet n shum vende:

AziaEvropAmerika Veriore dhe LatineOqeani
Arabia SauditeFederata e RusisShtetet e BashkuaraAustralia
Korea e jugutSpanjaKanadajaZelanda e Re
MalajziaFrancaMeksika
SingaporHolanda

JaponiaMbretria e Bashkuar

HongkongUkrain


Gjermania


Norvegjia


Greqia


Portugalia


Irlanda


Finlanda


Austria


Belgjika


Zvicra


Danimarka


Hungaria


shteti i Turqis


Suedia


Polonia


Luksemburgu


Italia

Cilat jan formatet e numrave t prcjelljes ePacket?

Numrat e gjurmimit t EMS t China Post EMS - ePacket duken si m posht:

(# = shkronja / * = numr /! = numr ose shkronj)

 • K# *** *** *** CN
 • CT *** *** *** CN
 • 6076861 *** ***
 • AH005 *** * GJ


Cilat jan kufijt e nj pakete ePacket?

pesha:

 1. Maksimumi 2 kg pr paket: Kjo pesh prfshin produktin, materialin mbushs, kutin e transportit dhe do material tjetr paketimi.

Madhsia:

 1. Madhsia maksimale : Parcela n form tipike: shuma e gjatsis, gjersis dhe lartsis nuk duhet t kaloj 90 cm, dhe ana m e gjat nuk duhet t kaloj 60 cm, Parcela n form cilindrike: shuma e diametrit dhe gjatsis s dyfisht nuk duhet t kaloj 104 cm, dhe gjatsia nuk duhet t kaloj tejkalojn 90 cm.
 2. Madhsia minimale: Parcela n form tipike: gjatsia duhet t jet m e gjat se 14 cm dhe m e gjer se 11 cm., Parcela n form cilindrike: shuma e diametrit t dyfisht dhe gjatsis duhet t jet m e gjat se 17 cm.