SunYou

SunYou Следење

SunYou е компанија за прекугранична логистика, основана во јуни 2008 година, е водечки провајдер на логистичка услуга за логистика за е-трговија во Кина.

позадина

Следете ги пратките и парцелите на SunYou

SunYou

SunYou е компанија за прекугранична логистика, основана во јуни 2008 година, е водечки прекуграничен давател на услуги за логистика за е-трговија во Кина, со седиште во Шенжен, провинција Гуангдонг, со канцеларии во Лос Анџелес, Куала Лумпур, Хонг Конг, Шангај, Гуангжу , Хангжу и Јиву Постојат филијали и канцеларии на други места.

Компанијата е посветена на обезбедување на професионални глобални логистички решенија за прекугранични решенија за електронска трговија. Неговите основни производи вклучуваат посветена линија Shunyoubao (B2C), посветена линија Shunsubao, APP за кит-птици (C2C), мал пакет Shunyoutong, итн., И секојдневно обработува парцели, обработува волумен надминува 500.000 парчиња и служи на повеќе од 100000 компании за трговија .

Следете ги пакетите и пакетите на SunYou

4TRACKING  ќе ви помогне да ги пратите пратките и парцелите испорачани со SunYou. сè што треба да направите е да го поставите вашиот број за следење на SunYou на полето погоре, и кликнете на копчето за следење и почекајте неколку секунди за да ги добиете сите информации, вклучувајќи ги локациите и датумите.

SunYou Следење на броеви

Не може да се сумираат следниве броеви за следење на SunY:

(# = Писмо / * = број /! = Број или буква)

  • SY *** *** *** **
  • SY !!! *** *** **

За SunYou

Со цел да се обезбедат подобри логистички услуги и да се создаде подобро искуство за клиентите, SunYou Logistics продолжува да интегрира висококвалитетни прекуокеански ресурси во меѓународниот аеродром во Кина Тајпеј Таојуан, Меѓународниот аеродром во Малезија Куала Лумпур, Меѓународниот аеродром во Мајами во САД, Меѓународниот аеродром Суарнабхуми во Тајланд , Меѓународниот аеродром Тајланд Пукет, Меѓународниот аеродром „Бали Денпасар“ во Индонезија, Меѓународниот аеродром „Нино Акино“ на Филипините, меѓународниот аеродром во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати, Меѓународниот аеродром Инчеон во Јужна Кореја, итн., Имаат воспоставено самоуправно / заедничко глобално царинење и транспортерски центри, комбинирани со иновативни интелигентни логистички системи, Обезбедете им на клиентите ефикасни и безгрижни прекугранични логистички услуги во реално време.


SunYou Logistics ќе продолжи да се фокусира на прекугранична логистика во иднина и е подготвен континуирано да го подобри својот сопствен систем, активно да ја практикува својата експертиза и гаранции за углед, и на крајот да стане најефикасен и стабилен прекуграничен логистички услуги за услуги во Кина и светот, а со тоа помагајќи им на повеќе прекугранични компании за е-трговија да го реализираат брзото зголемување на вредноста!

Примери на статуси кои ги поминува следењето на пратката на SunYou

статуси
Arrived
Arrived at Destination Country Airport
Arrived at Facility
Arrived at Regional Facility
Customs Clearance in progress
Customs Clearance was completed
Customs clearance and Waiting to pay tariffs
Delivered. Thank you for using Sunyou
Delivery in Progress
Departed
Departed HONG KONG Airport
Departed Regional Facility
Departed Sunyou Facility
In transit
Last mile number RC123456789DE
Out for Delivery
Pre-Shipment Info Sent to Germany
Reason: Incorrect address
Reason: Other
Reason: Postman not met
Returned to Sender
Sent to Germany
waiting for payment