Speed Post

Speed Post Следење

Speed Post е компанија во сопственост на матичната компанија India Post

позадина

Пакети за следи брзина на следење

Speed Post

Брзина пост е компанија во сопственост на матичната компанија Индија Пост, Брзина Пост се однесува на брза поштенска услуга или експресна пошта (EMS), вештерка обезбедена од Индија пост. Брзиот пост е поделен на две услуги, првиот сервис Брзина пост Домашен вештерски штанд за локални услуги за испорака на ЕМС низ Индија, Вториот е Брзи пост меѓународен вештерка се залага за меѓународни услуги за испорака на ЕМС надвор од Индија.

Следење на парцелите за брзина пост

4 ВЛЕЧУВА trackЕ ви овозможува да ги пратите и домашните брзини и меѓународните брзински пошта, потребен ви е само број за следење брзина. Ставете го бројот за следење на Брзината објавување на полето погоре, и кликнете на копчето за следење и почекајте неколку секунди за да добиете детални информации за вашата парцела, вклучувајќи ги локациите и датумите.

Броеви за следење на брзината на објавување

Броевите за следење на Брзина објава може да се сумираат како што следува:

(# = Писмо / * = број /! = Број или буква)

 • A# *** *** *** IN
 • C# *** *** *** IN
 • E# *** *** *** IN
 • I# *** *** *** IN
 • J# *** *** *** IN
 • L# *** *** *** IN
 • N# *** *** *** IN
 • P# *** *** *** IN
 • R# *** *** *** IN
 • S# *** *** *** IN
 • U# *** *** *** IN
 • V# *** *** *** IN
 • Y# *** *** *** IN

Брзина Пост Домашни

Спид Пост, лидер на пазарот во домашната експресна индустрија, обезбедува експресна и временска достава на писма и парцели со тежина до 35 кг во Индија. Тоа е достапна услуга и испорачува низ целата земја во 15,00 INR за пратки до 50 грама. Speed Post има далеку најширока мрежа што доставува до секоја адреса во Индија.

Дали Брзината за поддршка за поддршка дава пари при испорака?

Брза пошта Домашна поддршка Услуга за испорака на готовина за е-трговија и продавачи на Интернет во Индија. вештерка значи дека можете да нарачате сега и да платите подоцна.

Домашно следење на брзината на објавување

Матичната компанија „Индија пост“ им дозволува на корисниците на Индија да ги следат домашните пратки за брзински пост преку официјалната веб-страница, доколку истовремено можете да ја користите нашата услуга за следење на пакетите за да ги пратите вашите домашни пакети за брзина по електронски пат.

Дали Speed Post Домашна поддршка за СМС-известувања?

Да Брзина пошта домашно следење, исто така, поддржува Примање СМС на вашиот регистриран број на мобилен телефон кога вашата пратка е примена во поштата за испорака и СМС-порака за потврда при испорака.

Колку се проценува времето на пристигнување за домашната брзина?

Овој список со табели се стандарди за испорака на брзина само по дома (од резервација до испорака).

ОД ДОВреме на пристигнување
Истиот град1-2 дена
Ченаи, Делхи, Мумбаи и Колкута1-3 дена
Државен капитал до државен капитал1-4 дена
Истата држава1-4 дена
Цитира остатокот од Индија4-5 дена

За сите категории на пошта, испораката во канцелариите на филијалата ќе трае уште еден ден.

Speed Post International (EMS)

International Speed Post или Express Express Service, е врвна меѓународна поштенска услуга, наменета за документи и стока. Меѓународната услуга Брза пошта може да се резервира во скоро сите одделенски пошти низ Индија. Во метро и другите поголеми градови, услугата International Speed Post може да се резервира до доцна во вечерните часови.

Брзина пост меѓународно следење

Индија Пост обезбедува он-лајн трага и трага за меѓународна брзина пост преку официјалната веб-страница. ако сакате истовремено, можете да ја користите нашата услуга за следење пакети за да ги следите вашите брзи пост меѓународни пакети.

Што е ограничување на тежината за Speed Post International?

Општата максимална тежина за International Speed Post (EMS) е 35 кг. Некои земји имаат помали ограничувања на телесната тежина.

Што е ограничување на големината за Speed Post International?

Големината на услугата за меѓународна брзина по пошта не смее да надмине 1,5 метар за која било димензија и 3 метри за збирот на должината и најголемиот обем измерен во насока различна од должината.

Кое е проценето време на пристигнување за Speed Post International?

Ова е проценето време на испорака до земјите на дестинација според официјалната веб-страница Индија пост:

Земја на дестинацијаПроценето време на пристигнување
АвганистанОд 3 до 7 дена
Аргентина5 до 9 дена
Австралија4 до 8 дена
Австрија4 до 8 дена
Бахреин4 до 8 дена
БангладешОд 3 до 7 дена
Барбадос5 до 9 дена
Белорусија5 до 9 дена
Белгија4 до 8 дена
Бермуди5 до 9 дена
БутанОд 3 до 7 дена
БоцванаОд 6 до 9 дена
Брунеј ДарусаламОд 3 до 7 дена
Бугарија5 до 9 дена
Камбоџа3 до 6 дена
Канада5 до 9 дена
Зелено'ртски ОстровиОд 6 до 9 дена
Кајмански острови5 до 9 дена
Кина4 до 9 дена
Куба5 до 9 дена
Кипар5 до 9 дена
Демократска Република КонгоОд 6 до 9 дена
Данска4 до 8 дена
ЕгипетОд 6 до 9 дена
Ел Салвадор5 до 9 дена
ЕритрејаОд 6 до 9 дена
Естонија5 до 9 дена
ЕтиопијаОд 6 до 9 дена
Фиџи4 до 9 дена
Финска4 до 8 дена
Франција4 до 8 дена
GeorgiaорџијаОд 2 до 6 дена
Германија4 до 8 дена
ГанаОд 6 до 9 дена
Грција5 до 9 дена
Гвајана5 до 9 дена
Хонг Конг3 до 6 дена
УнгаријаОд 3 до 7 дена
Исланд4 до 8 дена
ИндонезијаОд 3 до 7 дена
Иран4 до 9 дена
Ирак4 до 9 дена
Ирска4 до 8 дена
Израел4 до 9 дена
Италија4 до 8 дена
Јапонија3 до 6 дена
Јордан4 до 9 дена
КенијаОд 6 до 9 дена
Кувајт4 до 8 дена
Летонија5 до 9 дена
Луксембург4 до 8 дена
Макао4 до 9 дена
МалавиОд 6 до 9 дена
МалезијаОд 3 до 7 дена
МалдивиОд 3 до 7 дена
МаурициусОд 6 до 9 дена
Мексико5 до 9 дена
Монголија4 до 9 дена
МарокоОд 6 до 9 дена
НамибијаОд 6 до 9 дена
Науру4 до 9 дена
НепалОд 3 до 7 дена
Холандија4 до 8 дена
Нов Зеланд4 до 8 дена
НигерОд 6 до 9 дена
НигеријаОд 6 до 9 дена
Норвешка4 до 8 дена
Оман4 до 8 дена
ПакистанОд 3 до 7 дена
Панама5 до 9 дена
Папуа Нова Гвинеја4 до 9 дена
ФилипиниОд 3 до 7 дена
Полска5 до 9 дена
Португалија4 до 8 дена
Катар4 до 8 дена
Романија4 до 8 дена
Русија5 до 9 дена
РуандаОд 6 до 9 дена
Саудиска Арабија4 до 8 дена
СенегалОд 6 до 9 дена
Сингапур3 до 6 дена
Јужна АфрикаОд 6 до 9 дена
Јужна КореаОд 3 до 7 дена
Шпанија4 до 8 дена
Шри ЛанкаОд 3 до 7 дена
СуданОд 6 до 9 дена
Шведска4 до 8 дена
Швајцарија4 до 8 дена
Тајван3 до 6 дена
ТанзанијаОд 6 до 9 дена
Тајланд3 до 6 дена
ТунисОд 6 до 9 дена
Држава на Турција3 до 6 дена
Обединети Арапски Емирати4 до 8 дена
УгандаОд 6 до 9 дена
Украина5 до 9 дена
Обединето КралствоОд 2 до 6 дена
Соединетите Американски Држави4 до 7 дена
ВиетнамОд 3 до 7 дена
Јемен4 до 8 денаПримери на статуси кои ги поминува следењето на пратката на Speed Post

статуси
Assigned to load plan
Custom Hold
Custom Receive
Custom Return
Delivered
Dispatched to BO
ITEM DELIVERED Item Delivered [To: Rakesh Kumar (Addressee) ]
Item Bagged
Item Booked
Item Dispatched
Item Onhold
Item Received
Mail arrived
Not Delivered Missed Delivery
Received
Received Receptacle from abroad
Send receptacle abroad (Otb)
Transport leg completed
Uplift