HuaHang

HuaHang Следење

HuaHang е кинеска логистичка компанија која се фокусира на решавање на меѓународниот бизнис за транспорт на стоки за е-трговија

позадина

Следете ги пратките на HuaHang

HuaHang

HuaHang е кинеска логистичка компанија која се фокусира на решавање на меѓународниот бизнис за транспорт на стоки за е-трговија. Меѓународна трговија со парцели. Магацинот во Шенжен се наоѓа во индустрискиот парк Маојуан, Јужниот пат Хуангуан, округот Лонгхуа, Шенжен. Магацинот во Гуангжу се наоѓа во индустрискиот округ бр.1 Датонг, градот Даганг, округот Нанша, Сити Гуангжу. Компанијата отсекогаш била наш главен пазар со конзистентен тајминг, висококвалитетна услуга и високи трошоци. Во исто време, компанијата секогаш се придржува кон фокусот на клиентите, заштедува трошоци и создава вредност за клиентите и е подготвена да создаде брилијантност со повеќе извонредни претпријатија.

Како да ги следам пратките на HuaHang?

За да ги следите пратките на HuaHang, ставете го бројот за следење во полето погоре, кликнете на копчето „Превозник“ и изберете „HuaHang“, ако не сте сигурни кој превозник ја испорачува вашата пратка, потоа оставете го системот автоматски да го избере превозникот во ваше име , потоа кликнете на копчето „Следи“, потоа ќе бидете пренасочени на страницата со резултати за следење каде што ќе најдете детални информации за вашата пратка вклучувајќи локации и датуми.

Како изгледаат броевите за следење на HuaHang?

Броевите за следење HuaHang започнуваат со HHEXC проследени со 10 цифри проследени со YQ, на пр. HHEXC0123456789YQ

Колку време е потребно за HuaHang да ги испорача вашите пратки?

Според нашата статистика, HuaHang ќе ги испорача вашите пратки од Кина до вашата земја во просек од 15-45 дена, понекогаш и до 60 дена.